Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Zde se kecá o zbraních všech typů, ráží a velikostí...a také o výbavě a výstroji vojáka....

Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod Joker » 060022AOCT08

Takže, abych předešel otázkám: „Můžu mít tohle a tohle ?“, tak sem píšu seznam výstroje jedince pro rok 04, který by měl mít každý v naší jednotce! Časem sem nakopnu i rok 94 ale teď v průběhu cca 2 týdnů doplním toto a dám tomu nějakou podobu.


Uniformy

To je kapitolka sama o sobě, pro začátek to rozdělíme na bojové a nebojové.

Bojové

BDU (Battle Dress Uniform)
Standardní uniforma používaná v potisku WL (Woodland) a D3 (Three-colour Desert). Na pravém
rameni našitá reversní US flag (pouze barevná, žádný OD ani Tan). Na levém rameni znak divize. Na límec se šije hodnost. Někdy se můžete setkat, že má voják našitý znak divize na obou stranách. To znamená v reálu, že to byla poslední jednotka, se kterou byl na bojové akci, v re-enactingu se to uděluje po určité odsloužené době v jednotce a v boji (přesný počty teď nevím, prosím ať mě poručík doplní). Uniforma začala být používána v 80. letech a nahrazována v roce 2004 a v roce 2006 byla nahrazena uniformou ACU (Army Combat Uniform).Vyráběla se z různých látek (50% bavlna a 50% nylon nebo třeba 100% bavlna, atd.) a ve dvou úpravách: bez úpravy a v úpravě Rip-stop. Obyčejná látka, když se někde o něco natrhla, tak se pak trhala dál, Rip-stop se dál trhat nebude. Cena cca 700,- za komplet ve více méně dobrejch barvách.
http://www.cougarbattalion.org/images/bdu.JPG

DCU (Desert Camouflage Uniform)
Potisk D3 (Three-colour Desert). Od pouštního BDU se liší jiným stylem šití a menším límcem. Tříbarevný pouštní potisk se začal zavádět na počátku 90. let po první válce v Zálivu. Před ním se používal šestibarevný pouštní potisk. Ošití platí stejné jako u BDU: Napravo vlajku, nalevo znak divize, na límce hodnost. Pokud dosáhne voják určitého TIS (Time In Service), našije si znak divize i na pravé rameno nad US flag. Vlajka je barevná, ostatní věci sou v Tanu.
http://www.militaryclothing.com/img/DCU ... 20Find.JPG

ACU (Army Combat Uniform)
Potisk UCP (Universal Camouflage Pattern). Od BDU a DCU se liší kapsami na rukávech na kterých je Velcro a IR tabs (suchý zip a infračervené čtverečky), zipem místo knoflíku, zešikmení kapes, dolní kapsy odstraněny, horní mají Velcro, zvednutelným a zapnutelným límcem. Začala být zaváděna v roce 2004 a je stále používaná. Cena za komplet cca 1200,- nový.
http://www.rangeroutfitters.com/1e78d5570.jpg

Poly-pro
Termo prádlo nošené pod goráče.Vyrábí se v kojotí(06-now) a v černé(02-06).Cena se pohybuje okolo 400kč za komplet.Skvěle hřeje,doporučuju.
http://www.sprucemtsurplus.com/122802/PC280026.jpg
http://www.sprucemtsurplus.com/011002/ca13-011102.jpg

Fleece jacket
Mikina pod goráče.Normální fleecka,skvěle zahřeje,výstuhy ramen a loktu. Vyrání se ve třech barevných kombinacích, foliage green (pro všechny ne-speciální jednotky, před zavedením ACU to byla barva hnědá), coyote brown (pro USMC) a černé (pro specialní jednotky, takové fleesce se pak říká SPEAR Fleece). Cena kolem 1500 za novou.Dobrá věc ale bohatě zatím postačí civilní fleece bunda.
http://www.armynavymilitarysurplus.com/ ... 80_big.jpg

Gora-tex komplet
Goráčovej komplet na sebe skládájící se z Bundy a kalhot.Bunda se vyrábí ve 2 generací,1. generace s podsivkou pekně hřeje ale clovek se v ni i potí,2. generace bez podšívky je spíš větrovka pod kterou ma bejt fleecka.1. generace kolem 900 a 2. generace kolem 1500.Goracovy kalhoty sou doplnek kterej se moc nenosi ale na akce v zime se nadherne hodi.Koupit se daj za cca 800,gate doporucuju o velikost vetši. Jen pro info, druhá generace GT bund ve woodlandu nebyla nikdy armádě dodávána. Armáda odebírá druhou generaci pouze v UCP. Přesto je či bylo možno vidět vojáky v druhé generaci GT bund ve woodlandu, ale to jsou osobní nákupy v PX atp.
http://www.silvertechsurplus.com/zcart/ ... 20Used.jpg
http://www.silvertechsurplus.com/zcart/ ... 0Pants.jpg


Nebojové

PFU (Physical Fitness Uniform)
Rozcvičkový úbor. Skládá se z černých kraťasů s reflexním nápisem Army, šedého trika s nápisem Army a šusťíkové bundy a kalhot s nápisy Army a reflexními pruhy. Šedá tepláková souprava (tepláky + mikina s nereflexním nápisem přes prsa Army) již není pár let využívána. Jako čepice se používá klasická watch cap černé nebo foliage green barvy.
http://www.army.mil/symbols/Images/phis.jpg

AGU (Army Green Uniform)
Vycházková uniforma. Na levé rameno současnou, na pravé jednotku, se kterou jsem byl naposledy ve válečném konfliktu (SSI-FWTS), na pravou kapsu jmenovku, nad ní jednotkové citace a RDI, na levou kapsu kvalifikace, nad ní stužky a nad stužky opět kvalifikace, hodnost patří na obě ramena. Více napíšu až si řádně prostuduji AR-670-1. AGU se skládá z Bates bot ( černá barva), košile, blůzy, kalhot, kravaty a baretu. Celkově se dá pořídit bez vyznamenání a hodností cca za 1900,- az 2700,-.
http://www.army.com/images/dressuniform.jpg

ASU/BDU (Blue Dress Uniform, nově Army Service Uniform)
Modrá uniforma, která je nyní nově zaváděna jako jediná možná, v posledním čtvrtletí roku 2014 již nebude možno používat AGU ani WMU, ale pouze ASU, doplní PV2 Kyller.
http://static.howstuffworks.com/gif/army-9.jpg

WMU (White Mess Uniform)
Uniforma na večerní záležitosti, doplní PV2 Kyller.
http://images.google.com/hosted/life/f? ... 0bced2ade7

IBA OTV (Interceptor Body Armor Outer Tactical Vest)

Neprůstřelná vesta. V kamufláži WC (Woodland Camouflage). Sumky od firmy SDS (Specialty Defense Systems) také only in WC. Než se budete ptát, co je to OTV (Outer Tactical Vest), tak je to součást balistického systému ochrany jedince IBA (Interceptor Body Armor), který se skládá z OTV, Groin (koule), Throat (hrdlo), Yoke and Collar Outershell (hlavní část límce), DAPS (Deltoid Arm Protectors, chrániče ramen, jsou pouze v D3 a UCP), SAPI (Small Arms Protective Insert) plates, kevlar pad.Originální výrobce: SDS, Point Blank, Second Chance. Kvalitní kopie: Viper USA, Guarder, GP.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... _armor.jpg


Batohy

MOLLE II Rucksack (Modular Lightweight Load-carrying Equipment)
U pěchoty je standardně rozšířen MOLLE II Rucksack.Tento batoh se skládá z částí Main pack (základní část), Sleep System Carrier (obal na spacák), Frame (rám), Shoulder Straps (popruhy), Waist Belt (bederní pás), Sustainment Pouches (víceúčelové kapsy), Radio Pouch (kapsa na vysílačku), Patrol Pack (menší batoh) a Waist Pack.Cena batohu se pohybuje kolem 2500,- komplet (bez Patrol Packu), 1200,- zaklad (kostra, popruhy, bederák, Sleep Systém Carrier, Main Pack). Vyrábí se v kamufláži WC, D3 a UCP. Sehnat se dá nejlépe v Armyshopu Holoubkov. Originál vyrábí SDS. Kopie se nedělají.
http://www.militop.in/individual/molle_fullset_001.jpg

3-Day Assault Pack
Batoh používaný vojáky na hlídkových misích. U pěchoty skoro nepoužíván a stejně tak v naší jednotce. Výrobci: BHI, SDS, Camelbak. Kopie: Guarder. Cena kolem 2000,-.
http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/ ... 007_771772

Patrol Pack
Součást MOLLE 2 Rucksacku. Batoh vyrábí SDS v potiscích WC, D3 a UCP. Cena je kolem 1200,-. Pohodlný malý batoh. Kupovat až po zakoupení MOLLE 2 Rucksack!
http://www.dndindustries.com/Library/mo ... ckfrnt.gif


Obuv

V našem roce se standardně používalo 5 druhů obuvi:
AJB (neboli Army Jungle Boots - Hot Weather) - Black-Black/Black-Olive Green
ACB-HW (Army Combat Boots - Hot Weather) - Black/Tan
ACB-TW (Army Combat Boots - Temperate Weather) - Black/Tan + GTX
ICWB (Intermediate Cold-Wet Boot with Removable Liner) - Black + GTX
-> určené pro teplotní rozmezí 68°F až 14°F (20°C až -10°C)
ECWB (Extreme Cold Weather Boots) - White + guma
-> určené pro teplotní rozmezí 14°F až -60°F (-10°C až -51,1°C)

Boty v černém či černo zeleném provedení jsou předpisová součástka v uniformě BDU. Tan boty jsou označovány též jako Infantry Combat Boots, jedná se o pouštní obuv, v současné době standardizovaná v U.S. Army. V naší jednotce je tato část „lehce" uvolněná, kdy má voják na výběr mezi Black a Desert obuví. Nemůžeme člověka nutit, aby si bral černé boty ze kterých má puchýře a naopak. Já bych osobně doporučil pouštní Gore-texovou obuv, kvůli větší pohodlnosti a nějaké ochraně před vlhkostí. Originální výrobci: Altama, Bates, Bellevile, Wellco, Rocky Shoes, atd. Cena letní pouštní obuvi je 250,- (Armysurplus.cz, Davídkova 87, Praha 8 ) letní černá kolem 500,-. Zimní pouštní 1000,-+, zimní černá 1200,-+. Nekupovat kopie!
http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... AA280_.jpg
http://abuboots.com/boots/700-Bellevill ... -boot1.gif


ACH (Advanced Combat Helmet)

Standardní kevlarová helma. Většina z nás ji zná pod nesprávným názvem MICH (Modular Integrated Communications Helmet), což je ale helma pro radisty, jednoduše helma s headsetem. Na ACH dejte MSA WC/D3 cover (oboustranný potah), stojí cca 200,-. Dále na helmu brýle Goggles M44 (black), ESS Land Ops (black, OD) nebo ESS NVG (black,tan). Do předu PVS-7 NVG Mount, kloub, na něj Rhino (komplet cca 1500,-). Dál kravinky typu Cat Eyes (na nich má být jméno, krevní skupina a číslo rotace), Goggle Retention atrapa (pásky na uchycení brýlí). Ten, kdo bude RTO (Radio Telephone Operator), bude používat helmu MICH, což znamená že bude mít ACH s příslušenstvím + k tomu headset MSA Sordin, standard pěchoty. Originální výrobce: MSA, SDS. Kvalitní kopie: Olka, Buchta.
http://www.bulletproofme.com/new%20down ... Helmet.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v621/ ... H_HS_1.jpg a toto z toho udělá MICH


Pokrývky hlavy

Black beret
Na něj modrou Flash jako příslušnost k U.S. Army, na Flash Enlisted a NCOs (Non-commissioned Officers) znak jednotky čili DUI (Distinctive Unit Insignia), WOs (Warrant Officiers) a Os (Officiers) si tam dávají hodnost. Cena 150,- až 350,- s Flash + DUIcko je tak za 200,-.
http://stores.sunburst-traders.com/cata ... 0BERET.jpg

Patrol cap
Standardní čepička za dvě kila, dělá se v UCP, D3, WC a OD (nepoužívá se od 80. let). PC v UCP se od ostatních liší tím, že má vzadu Velcro na jméno. Dopředu se dává hodnost (kovová i plátěná, viděl jsem obě).
http://www.kelticklankirk.com/Army_Comb ... ap_big.jpg

Bonnie hat
Klobouk, standardní bonnie. Origo kolem 250,-. Dělá se v UCP, WC, D3 a OD (max do 80. let). Dopředu se dává hodnost (kov i plátěná).
http://www.bhigear.com/productimages/pr ... boonie.jpg


Další výstroj

Kolení a loketní chrániče
Používají se v barvě WC, Tan a Coyote Brown. Originální výrobci: hlavně Bijans a Alta.Kopie bych neradil.
http://i6.photobucket.com/albums/y219/T ... MG3640.jpg

Věci k hydrataci
U pěchoty jsou ve velkém rozšířené camelbacky od firmy Camelbak. Dají se sehnat v rozmezí 200,- až 3000,-. Typy nebudu vypisovat, přidám radši fotky.
http://www.frappe.ch/images/product_pho ... larged.jpg - Thermobak
http://www.equipamientomilitar.com/tien ... d_3104.jpg - Omega
http://www.equipamientomilitar.com/tien ... hp?pID=391 - Mule
http://www.diplomattactical.com/shop-on ... 42_NEW.jpg - Hawk
To je základ, je jich víc, ale tohle stačí. Ještě se nosí Omega, který je zelený s černým vrškem, bohužel foto nemohu najít.

Nože atd.
Standardní fasovaná věc je bayonet M9, dodává se s plastovým pouzdrem a látkovou kapsičkou na multitool, originální výrobce: Buck, Phrobis, Lan-Cay, Ontario, Kopie: Fox a další noname. Cena za originál je kolem 3500,- až 5000,-. Kopie stojí přibližně 1000,- až 2500,-.
http://www.m9bayonet.com/images/buck-m9/buck188.jpg

Multitool
Jak název napovídá, jedná se o šikovnou věcičku s mnoha nástroji jako nůž, kleště, šroubovák, otvírák, atd. Kopie se dá pořídit kolem 100,- až po originál za x tisíc, mám ale zkušenost s kopií asi za 150,-, a abych řekl pravdu, bohatě stačí. Originál vyrábí například Leatherman.
http://www.aceros-de-hispania.com/image ... ol-sog.jpg

Plynová maska
Povinná výbava jedince naší jednotky, dříve nebo později ji musí mít každý. Používané typy jsou M40 (maska M42 je pouze pro osádku vozidel a M45 je maska pouze pro speciální jednotky), obal na to M40-M42 (plátěná taška - s výztuhou, pevnější, ale horší na nošení) nebo M42-M45 (nemá výztuhu, proto se lépe nosí). Cena od 800,- až po úplný komplet za 3500. Skvěle se taky vejde a často se nosí v 200rd pouchi od SDS.
http://gunutworld.net/Army/US_Amry/gasmask-m40.jpg

Výzbroj

Karabina M4
Standardní pěchotní zbraň. Mají ji v teamu střelci, velitele, radisté a pod.
http://www.famous-guns.com/wp-content/u ... 5-cqbr.jpg

Karabina M4 s podvěsným granátometem M203
V teamu má standardně jeden člověk, slouží k ničení lehčích opevněných míst pomoci 40mm granátu.
http://40mm.com/M203grip-Iraq-2007.jpg na fotce je s gripem aneb ručkou.

M249 Mk.2 a Para verze
V teamu je standardně jedna tato zbraň, slouží k poskytování podpůrné palby družstvu.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 249SAW.jpg

M240
Zbraň je standardně montována na lehká i obrněná vozidla.
http://www.fnmfg.com/products/m240fam/m240b.jpg

M14
Puška používaná ostrostřelci k podpoře týmu, likvidaci odstřelovačů a pod. Na zbrani je připevněna optika a nožičky.V teamu standardně jedna.
http://abc.eznettools.net/D306510/X3754 ... 5width.jpg

M9
Individuální zbraň, pěchota standardně osobní zbraně nenosí. Osobní zbraň může nosit pouze důstojník, případně kulometčík vyzbrojený M240kou. Žádná jiná zbraň, než M9ka (Beretta M92), není v US Army approved, tudíž ji není možno používat.
http://www.historical-firearms.co.uk/ac ... 4Close.jpg

M16A4
Armádní pěchotou nepoužívaná zbraň, de facto je to výhradní zbraň pro USMC. Radši kupte M4ku.
http://www.vseleznev.com/m16a4.jpg

Brokovnice
U pěchoty používaná jako otvírák na konzervy. Výrobci: Mossberg, Benelli nebo Remington.Takže tady máme souhrn naší výstroje, dovoleno kopírovat pro členy A/1-22IN/4ID. Nechť to slouží jako odkaz pro další Gatory.


Ace,Cihla,Mego - Těmhle chujům děkuju za pomoc
2lt.Oneill,Kyller - Těmhle chujům děkuju, že dodělaj to, v čem jsem lama

Army Strong

Aktualizováno Cpl.Jokerem 1.10.08
Česká a anglická korektura PV2 Megem 06.10.08
Aktualizoval Cpl.Joker 6.10.08-nepleť výzbroj mezi výstroj.
Někdy 2008-Úprava Black,opravil různý blbosti,dík.
Nic než Pardubice ! Fuck off Mechov !
Uživatelský avatar
Joker
Private E-2
Private E-2
 
Příspěvky: 487
Registrován: 302105AOCT07
Bydliště: Džej bý sí pyčo
Unit: ?
Position: házeč joků

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod M3g0 » 291953ASEP09

Krátký seznámek příkladů bot k ACU s NSN a popisem. Je tam popsána i péče o ně, na to se mě snad Urby ptal. Mimo jiné povoluje nošení černých bot k ACU v našem klimatickém pásu a po omezenou dobu. Ale přesto si kupujte pouštní, je to víc cool! :)

http://usachppm.apgea.army.mil/Document ... eather.pdf
CPL Martin Mego, SL
1/A/1-22INF, 4ID (M)
----------------------------
Former Unit: UFAT TIS 27 Months
Present Unit: 4ID TIS 36 Months
----------------------------
Kdykoliv mě seženete na tel. 732 211 307
Uživatelský avatar
M3g0
Corporal
Corporal
 
Příspěvky: 516
Registrován: 102006AAUG08
Bydliště: Praha
Unit: 1/A/1-22IN, 4ID(M)
Position: Squad Leader

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod Jack Stoner » 292337AJAN10

Co ? U army se m14 nosila normálně v FT ?
Jack Stoner
Guest
 
Příspěvky: 7
Registrován: 262040ANOV09
Unit: 3/1 marines
Position: Automatic Rifleman

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod TomNguyen » 301225AJAN10

Jack Stoner píše:Co ? U army se m14 nosila normálně v FT ?

no, Army oficiální SDM puška je M16A4, později M14EBR, ale u některých jednotek jsou povolený i M14, ale to je jen tolerance od velícího. Byly docela častý na začátku války třeba u "Slepic"
TomNguyen
Guest
 
Příspěvky: 94
Registrován: 181849AOCT09
Unit: A/1-22IN, 4ID(M)
Position: N/A

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod M3g0 » 010238AFEB10

TomNguyen píše:no, Army oficiální SDM puška je M16A4, později M14EBR, ale u některých jednotek jsou povolený i M14, ale to je jen tolerance od velícího. Byly docela častý na začátku války třeba u "Slepic"


Ještě bych dodal, že jako zbraně SDM jsou k vidění také M21, SR25, různé verze M14 a myslím i M24 a M110. Jinak je člověk s DM kurzem normálně součástí FT, primárně jako rifleman, sekundárně právě v pozici SDM. Takže ano, u US Army se M14 nosí normálně ve FT, ale není to tak časté.

Doporučuji přečíst:
http://www.pro-patria.us/designated_marksman
CPL Martin Mego, SL
1/A/1-22INF, 4ID (M)
----------------------------
Former Unit: UFAT TIS 27 Months
Present Unit: 4ID TIS 36 Months
----------------------------
Kdykoliv mě seženete na tel. 732 211 307
Uživatelský avatar
M3g0
Corporal
Corporal
 
Příspěvky: 516
Registrován: 102006AAUG08
Bydliště: Praha
Unit: 1/A/1-22IN, 4ID(M)
Position: Squad Leader

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod Black » 012347AFEB10

Hele nechci do toho moc kecat, ale M16A4 byla standadrdni puska riflemana, nejenom SDM. Kdyz dosli k zaveru, ze M4/M16 neni zase tak dobra hracka pro SDM, zacli zase delat s M14kama.
A co se tyka M21, tak to je spis vyjimka, ze by byla u SDM. Byly prilis drahe a je levnejsi upravit M14ku, kterych jsou plny sklady, a dat na ni optiku.
A M24 jako SDM fakt ne, to je plnohodnotna sniperka.
Bezne zbrane pro SDM jsou M14ka, SR25ka.

Hezka diskuze je na
Kód: Vybrat vše
mil.armada.sk
v Equipments (U.S. Army) >> M21 v US Army.
WO1 Daniel J. Mikes
RSC/RSTB-75RGR
Uživatelský avatar
Black
Warrant Officer WO1
Warrant Officer WO1
 
Příspěvky: 29
Registrován: 102327ASEP07
Unit: RSC/RSTB-75RGR
Position: CO

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod M3g0 » 020111AFEB10

Black píše:A M24 jako SDM fakt ne, to je plnohodnotna sniperka.

Měl jsem dojem, že jsem to kdesi četl, ale z logického hlediska je kravina, aby SDM něco takového používal. Beru zpět. Díky za opravu. :wink2:
CPL Martin Mego, SL
1/A/1-22INF, 4ID (M)
----------------------------
Former Unit: UFAT TIS 27 Months
Present Unit: 4ID TIS 36 Months
----------------------------
Kdykoliv mě seženete na tel. 732 211 307
Uživatelský avatar
M3g0
Corporal
Corporal
 
Příspěvky: 516
Registrován: 102006AAUG08
Bydliště: Praha
Unit: 1/A/1-22IN, 4ID(M)
Position: Squad Leader

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod dranel91 » 291342AAUG11

Bylo by možné tohle téma přesunout do Documents nebo nějak zvýraznit? Anebo je to téma, ze kterého se čerpalo do SOPs?
Uživatelský avatar
dranel91
Junior guest
 
Příspěvky: 132
Registrován: 221232AAUG11
Unit: N/A
Position: N/A

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod M3g0 » 291403AAUG11

Je to historické, nicméně částečně stále platné. Čerpalo se z toho také do SOPs. Každopádně teď už bych se tím neřídil. Jesli máš dotaz, co nosit nebo nenosit, dej mi vědět.
CPL Martin Mego, SL
1/A/1-22INF, 4ID (M)
----------------------------
Former Unit: UFAT TIS 27 Months
Present Unit: 4ID TIS 36 Months
----------------------------
Kdykoliv mě seženete na tel. 732 211 307
Uživatelský avatar
M3g0
Corporal
Corporal
 
Příspěvky: 516
Registrován: 102006AAUG08
Bydliště: Praha
Unit: 1/A/1-22IN, 4ID(M)
Position: Squad Leader

Re: Výstroj/výzbroj člena A/1-22IN/4ID

Příspěvekod Joker » 110918AJUN12

Jaký historický ? To je 2008 :D. Pro velkou oblíbenost (přeš 5100 zobrazení) vytvořím novej seznam, aktuální pro ro k 2009-2010 do konce června.
Nic než Pardubice ! Fuck off Mechov !
Uživatelský avatar
Joker
Private E-2
Private E-2
 
Příspěvky: 487
Registrován: 302105AOCT07
Bydliště: Džej bý sí pyčo
Unit: ?
Position: házeč joků


Zpět na Guns & Gear

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích aktivních za posledních 2 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 95 uživatelů dne 251554AOCT18

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Current time

Právě je 281325ASEP20